Moj 6,5-miesieczny synek ma problemy z zasypianiem

Witam, jestem mama 6,5-miesięcznego chłopca. Od kilku miesięcy ma problemy ze snem w nocy. Budzi się co 2 godziny. Nie jest głodny, napije się herbatki lub obracam go na boczek i zasypia. Jednak od jakiegoś czasu ma problem z usypianiem... Nie można go uśpić. Ani w wózku, ani na rączkach - przy tym w ogóle nie chce jeść mleka. Jest to strasznie męczące, bo je mleko tylko na śpiąco... inne dania je bez problemu. Nie mam siły już wstawać do niego co chwilę w nocy, i usypiać go przez godzinę. Ma stały rytm dnia, co wieczór o tej samej porze go kąpiemy, wiec powinien się już przyzwyczaić. Ząbków jeszcze nie ma, ale nie zapowiada się, żeby miały wyjść. Proszę o jakaś podpowiedź, co robić. Dodam, że przez dzień, aby go uśpić również jest problem... widać, że jest zmęczony, trze oczy, a nie chce iść spać. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Witam:)

Zachęcam Panią do obserwowania maluszka i nawet robienia notatek, żeby znaleźć sposób, jak pomóc maluszkowi usnąć. Niektóre dzieci lubią być kołysane bardzo mocno i wręcz przeciwnie, są takie, które usypia dźwięk odkurzacza albo jazda samochodem. Trudno powiedzieć co sprawia największą radość przy zasypianiu Pani synkowi. Może warto byłoby udać się do terapeuty Integracji Sensorycznej, który oceni potrzeby sensoryczne maluszka i poradzi jak je rozwijać i zaspokajać, co niewątpliwie korzystnie wpłynie na rytm snu i jego długość.

Pozdrawiam