Jak zachęcić dziecko autystyczne do jedzenia?

Witam.

Mój czteroletni synek ma zdiagnozowany autyzm dziecięcy. Dowiedziałam się o tym, jak miał półtora roku. Chodziliśmy na terapię z elementami integracji sensorycznej, a od września Olo chodzi do przedszkola integracyjnego. Zrobił bardzo duże postępy, zaczął mówić, kontaktować się ze mną, przytulać i robić wszystkie te rzeczy, których nigdy nie robił. Jedyne co spędza mi sen z powiek, to fakt, że Olo nie chce nic jeść i to dosłownie. Jedyne co mu smakuje to mleko modyfikowane, chipsy, coca-cola i ogórki kiszone. Naprawdę nie przesadzam. On nawet nie chce nic innego pić oprócz tego mleka i coli. W rezultacie w przedszkolu, przez 8 godzin dziennie, nic nie pije, o jedzeniu już nie wspomnę:( Wiele razy próbowałam go nakarmić, przekonać do zjedzenia normalnego posiłku, używałam wszelkich możliwych sposobów i wszystko bez rezultatu. Gdy tylko łyżka zbliża się w stronę jego buzi zaczyna się wrzask, płacz, plucie i wymiotowanie na zawołanie. Czy istnieją jacyś specjaliści, którzy zajmują się takimi przypadkami u dzieci?

Proszę o pomoc.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witamy!

W leczeniu autyzmu największą rolę odgrywa psychoterapia, której podstawowym celem jest poprawa kontaktu z dzieckiem.

Odpowiednie oddziaływania pod kierunkiem terapeuty, kontynuowane w warunkach domowych, pomogą Państwu zmniejszyć poczucie lęku i zagrożenia u dziecka, które może być przyczyną jego zachowania.

Pełną listę ośrodków zajmujących się diagnozą autyzmu znajdzie Pani na stronach fundacji ,,Synapsis", oraz w naszym portalu:

http://portal.abczdrowie.pl/autyzm-gdzie-szukac-pomocy

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Na pewno powinna być kontynuowana integracja sensoryczna w kierunku stymulacji smaków u chłopca. Próbować podawać jedzenie w ciekawej formie tak by wzbudzić jego zainteresowanie. Chipsy można robić z różnych cieniutko pokrojonych warzyw. Trzeba systematycznie monitorować badania by wiedzieć czy w związku z tak ubogą dietą nie ma niedoborów.
Pozdrawiam AM