Szybkie bicie serca ustępujące po spożyciu piwa

Mój problem polega na tym, że często źle się czuję. Ostatnio coraz częściej, czuję bicie mojego serca na całym ciele. Nie wiem co to morze być za choroba, ponieważ nie byłem jeszcze u lekarza. Nieraz wszystko przechodzi mi, gdy napiję się piwa - jedno lub dwa, wtedy czuję się znacznie lepiej, lecz gdy na jakieś imprezie wypiję za dużo wódki na następny dzień jest znacznie gorzej, o papierosach nawet nie ma mowy. Objawy nasilają się, gdy się stresuję lub denerwuję, wtedy serce wali mi coraz szybciej i mocniej. Mam wtedy wrażenie, że zaraz zemdleję lub stracę przytomność, jednak nigdy tak nie było. Wtedy idę do jakiegoś baru i muszę wypić piwo. Czuję się znacznie lepiej. Nie mam czasu iść do lekarza, dlatego postanowiłem napisać do was. Proszę o odpowiedź jak najszybciej.

Lek. Marta Hat

Witam! Proponuję Panu zamiast do baru udać się do lekarza. Pana dolegliwości są niecharakterystyczne, aby udzielić trafnej wskazówki na temat diagnozy należałoby uzupełnić wywiad (od kiedy pojawiają się dolegliwości, w jakich sytuacjach występują, z czym je Pan wiąże). Dodatkowo należałoby wykonać badanie fizykalne - pomiar ciśnienia, tętna, osłuchiwanie, optymalnie badanie elektrokardiograficzne. Po takim badaniu lekarz zadecyduje czy konieczne są inne badania dodatkowe. Pana dolegliwości mogą świadczyć o występowaniu arytmii, jak również mogą być wynikiem zaburzeń nerwicowych. Bliższe informacje wstępne będą możliwe do przekazania po osobistym badaniu przez lekarza. Pozdrawiam serdecznie!