Mój syn się budzi w nocy: Co zrobić?

Witam. Mój syn ma 26 m-cy, od urodzenia budził się w nocy po kilka razy. Przez ostatnie kilka miesięcy budzi się prawie co godzinę i płacze, woła pić. Kolację zawsze zjada (więc głodny nie jest), śpi nawet już w swoim łóżku, ale to nic nie pomaga. Co mogę zrobić, żeby przesypiał spokojnie noc? Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam

Zachęcam do kontrolnej wizyty u neurologa dziecięcego, aby sprawdzić skąd taki niepokój u maluszka. Poza tym zachęcam do spotkania z terapeutą Integracji Sensorycznej, ponieważ najprawdopodobniej maluszek ma zaburzenia integracji sensorycznej, czyli nieprawidłowo przetwarza napływające informacje z otoczenia. Terapeuta wspomoże rozwój maluszka i pozwoli określić potrzeby sensoryczne malucha i znaleźć najlepszy sposób, aby wprowadzić korzystne dla rozwoju dziecka zmiany (zabawy, ćwiczenia, masaże).

Poza tym proszę pamiętać, że dzieci mają prawo do większej aktywności w nocy, wraz z wiekiem. Może maluszek należy do tej grupy dzieci, której nie potrzeba zbyt długiego snu, aby regenerować siły?

Pozdrawiam