Mój synek nie chce gaworzyć: czy powinnam iść do specjalisty?

Mój synek od 2. miesiąca dużo gruchał i wydawał różne dźwięki, w 4. miesiącu zaczął coraz mniej gruchać i gaworzyć i zaczął piszczeć. W 5. miesiącu wystawiał delikatnie język i pluł, wydając przy tym dźwięki. Teraz nie pluje, bo nie ma już nadmiaru śliny. Ma 5 i pół miesiąca i w ogóle nie gaworzy. Badanie słuchu miał robione zaraz po urodzeniu i wszystko było ok. Słyszy, bo odwraca głowę w stronę dźwięku zabawek. Od pewnego czasu, jak leży na plecach, to opiera się na stopach i głowie i podnosi pupę do góry. Robi tzw. mostek. Czy to normalne? Czy powinnam iść do specjalisty? Pomocy! Bardzo się martwię!

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam.

Proszę obserwować dziecko, choć wydaje mi się, że nie ma powodów do niepokoju, ponieważ maluszek właśnie jest w okresie pozornego regresu rozwojowego, co występuje u dzieci. Wydaje się wówczas, że dziecko nie uczy się nowych rzeczy i co gorsza, zapomniało to, co już potrafiło. Zachęcam do zabaw z dzieckiem na podłodze, na rozłożonym kocyku: leżenie na brzuszku (nawet jeśli niechętnie leży, to kładziemy je na chwilkę i stopniowo wydłużamy czas), na plecach, pokazywanie przedmiotów, aby dziecko je obserwowało, wodziło za nimi wzrokiem, chwytało.

Pozdrawiam

warto byłoby powtórzyć badanie słuchu, skonsultować się z neurologiem i ewentualnie logopedą aby upewnić się co może być przyczyną tego, że synek nie chce gaworzyć