Moja dziewczyna przestała osiągać orgazm łechtaczkowy - co robić?

Zwracam się z pytaniem, ponieważ od paru dni moja dziewczyna nie może osiągnąć orgazmu łechtaczkowego. Jest to początek naszych wspólnych tego typu chwil i zazwyczaj orgazm ten pojawiał się u niej na skutek ocierania się o siebie lub chwilowego bezpośredniego dotyku miejsc intymnych podczas pocałunku. Zazwyczaj była w stanie osiągnąć to dość szybko. Z czasem kiedy ostatnio tego tylu czułość była coraz częściej musiała znacznie więcej czekać na ten orgazm i również przychodził z większym trudem. A niestety od trzech dni nie udaje się nam to osiągnąć, mimo że czuje, że coraz bardziej to się zbliża to jednak ten moment, impuls staje się nie osiągalny. Nie chcemy na razie zmieniać sposobu naszych czułości, tym bardziej, że im wcześniej następowała tym łatwiej przychodził orgazm. Zastanawiam się, czy to nie podłoże psychologiczne w niej, ponieważ fizycznie odczuwa, że dotyk dąży do orgazmu, ale nie może go osiągnąć, czuje przyjemność, ale nie potrafi. Ona wie, że chciałbym by znów to osiągała, więc zastanawiam się, czy to nie kwestia jakieś presji, którą sama sobie narzuciła nie pozwala jej tego osiągnąć. Proszę o rady, to ważne dla nas.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Początki relacji wiążą się z dużą dozą nowych doznań. Silne emocje oraz podniecenie mogą wpływać na szybkie osiąganie orgazmu przez kobietę. Z czasem stymulacja związana z delikatnymi pieszczotami słabnie, słabnie także podniecenie, które wywołuje sam widok ukochanego. Zmniejszenie się intensywności doznań i wydłużenie się czasu do osiągnięcia orgazmu mogło wpłynąć na trudności w osiągnięciu satysfakcji. Trudno jest powiedzieć cokolwiek na temat odczuć Pana partnerki. Tylko ona może wyjaśnić, co czuje i co się zmieniło. Dlatego w tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem byłaby szczera rozmowa. Możliwe, że partnerka obawia się Pana reakcji na zmianę jej odczuć w bliskim kontakcie, co powoduje napięcie i dalsze problemy. Rozmowa może pomóc zrozumieć Panu jej sytuację, a ją zapewnić o Pana uczuciach i odczuciach związanych z nową sytuacją. Warto spróbować bezpośrednich rozmów o Waszym życiu intymnym. Wyjaśnianie takich spraw pozwoli Wam rozwiązywać problemy oraz lepiej poznać swoje potrzeby. Jeśli jednak sytuacja nie zmieni się, a Wy będziecie z tego powodu odczuwać dyskomfort, zachęcam do wizyty u seksuologa. Warto, żebyście wtedy wspólnie skorzystali z takiej porady.

Pozdrawiam