Moja maga - proszę o poradę

Witam serdecznie. Zwracam się do Państwa z dwoma problemami. 1. Wyjeżdżam do rodziny na święta - 12godzin w pociągu nocą. Co jeść w podróży i jak często, by nie odłożyło się w postaci tkanki tłuszczowej? I jak przeżyć kilka dni świąt, jedząc potrawy wysokokaloryczne? Czy zachowując umiar nie przytyję, jeśli na co dzień żywię się niskokalorycznie? No i chodzę na siłownię co drugi dzień, a tam nie będę mieć mozliwości :( 2. Zaczęłam odchudzać się we wrześniu, ważąc 59 kg (164 cm). Zmieniłam nawyki żywieniowe maksymalnie. Siłownia, 1200-1400 kcal. Mój cel to 54 kg. Jednak odchudzanie wzięło górę nad rozumem. Ważę już 52 kg i po prostu boję się jeść normalnie. To choruję, słabnę, nie mam sił, zatrzymała mi się miesiączka. Nie wiem, jak przerwać to błędne koło. Czy to tak zwana ortoreksja? Niby jest OK - rano owsianka, później jabłko i marchewka. Obiad - jakaś kasza, sałatki, białe mięso. Kolacja - kromka razowca z pomidorem. I tak co dzień. A sobota - drożdżówka lub kawałek ciasta - a później głodzę się jeszcze bardziej przez wyrzuty sumienia :( Czuję, że to zbyt mało. Tym bardziej, że ćwiczę. Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Witam!

Jeśli zdarzały się Pani przypadki zasłąbnięcia, proszę zakończyć dietę odchudzającą. Pani organizm mówi "dość". Także Pani masa ciała nie powinna być już mniejsza.

Zatrzymanie miesiączki może mieć poważne skutki. Jeśli nie ureguluje Pani cyklu, może mieć Pani problemy z zajściem w ciążę. Proszę koniecznie udać się do lekarza.

Odnośnie ćwiczeń, zajęcia na siłowni może Pani zastąpić spacerem z rodziną czy ćwiczeniami w domu. Przy opisanych przez Panią problemach zdrowotnych unikałabym jednak ćwiczeń forsownych. Jeśli potrzebna jest Pani rozmowa z psychologiem, proszę napisać na www.abcanoreksja.pl. Prawdopodobnie cierpi Pani na zaburzenia odżywiania.

Jeśli chodzi o podróż, może Pani zabrać ze sobą śniadanie w postaci kanapki na pełnoziarnistym pieczywie, z szynką, masłem i warzywami.
Jako II śniadanie może Pani zjeść batonik muesli i wypić sok owocowy.
Obiad - może to być sałatka z fetą, filetem z piersi indyka, makaronem i warzywami.
Podwieczorek - owoc i jogurt.
Kolacja - kanapka, kefir.
W ramach przegryzek proszę jeść owoce.

Pozdrawiam