Moja mama chce popełnić samobójstwo. Co mam robić?

Witam, mam wielki problem z mamą - jest bardzo nerwowa. 15.09 bardzo się zdenerwowała nie wiem czym, a że mama "lubi sobie wypić" to się upiła i zażyła dwie garści K***, popiła to alkoholem. Lekarze nie chcą mi powiedzieć co się dzieje, jest przytomna, ma jakąś rurkę w nosie co z niej leci krew - bardzo proszę mi powiedzieć co mogło się stać po zażyciu K*** i popiciu alkoholem. Mama jest w szpitalu, lecz lekarze chcą ją zabrać do szpitala psychiatrycznego ona tego nie chce powiedziała, że ucieknie z psychiatryka - co mam zrobić?

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Zażycie dużej dawki leków przeciwbólowych, zwlaszcza u osoby nadużywajacej alkoholu, może spowodować krwawienie z przewodu pokarmowego.

Próba samobójcza jest wskazaniem do konsultacji psychiatrycznej i może być podstawą do przyjęcia, nawet wbrew woli pacjenta do szpitala psychiatrycznego. Tego typu przypadki reguluje ustawa o ochronie zdrowia psychicznego.

Zaufaj lekarzom - jeśli jej stan zdrowia pod względem somatycznym (cielesnym) się ustabilizuje, to może okazać się konieczne dlasze leczenie psychiatryczne. Szczególowych informacji na  temat dalszego postępowania powinien udzielić lekarz prowadzący leczenie.

Z pozdrowieniami