Moja roczna córka budzi się w nocy i płacze - co robić?

Dzień dobry, mam problem.

Moja córka śpi w dzień około 2 godzin. Zasypia o 13.00,14.00, a później idzie spać o 22.00 lub 22.30. W nocy budzi się, siada z płaczem, więc muszę ją uspać. Bujam ją w gondoli. Nie wiem, co jest, żeby roczne dziecko budziło się i płakało w nocy. Może ją powinnam kłaść około 21.00?

Proszę o odpowiedź na to pytanie.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Sam fakt budzenia się rocznego dziecka w nocy, nie jest taki niepokojący, jeśli nie towarzyszą mu inne objawy, jak na przykład wyraźna zmiana w zachowaniu dziecka. Zdrowy, roczny maluch również może się budzić w nocy. Przyczyny tego mogą być różne: dziecko może być głodne, mieć mokrą pieluszkę, zatkany nosek (w czasie infekcji) albo po prostu zegar biologiczny dziecka jeszcze się nie przestawił. Warto by było zwiększyć aktywność malucha w ciągu dnia oraz zadbać o wprowadzenie rytuałów, które pomogą mu wykształcić odpowiedni dobowy rytm sen-czuwanie (może układanie dziecka do snu o 21.00 to dobry pomysł). W razie gdyby fakt budzenia się dziecka w nocy dalej Panią niepokoił, proszę skonsultować to z prowadzącym dziecko pediatrą, który zbierze dokładny wywiad i zbada malucha.