Moje 2-miesięczne dziecko nie chce spać w dzień i ma krostkę na dziąśle

Witam sedecznie!

Mam malutkie dziecko, ma 2 miesiące i 15 dni. Martwi mnie to, że mały nie śpi. W dzień ma krótkie fazy snu po 10 min. Na dziąsłach pojawiła się twarda biała krostka. Mały nachalnie pcha palce do buzi. Co mam robić? Proszę o odpowiedź. Dzięki serdeczne.

Pozdrawiam!

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Niestety jest za mało informacji by stwierdzić, co to za krostka? Być może daje jakieś dolegliwości maluchowi przez co gorzej śpi, aby to wyjaśnić, należy pokazać zmianę pediatrze.

W pierwszych miesiącach życia dziecka, aby pomóc niemowlętom spać dłuższymi okresami czasu, stopniowo można wydłużać czas pomiędzy karmieniami. Czasem budzenie malucha na krótko przed tym, jak pójdziesz spać, aby dać mu ostatni posiłek może zwiększyć liczbę godzin snu. Warto uczyć dziecko już jak najwcześniej, by samo zasypiało.

Serdecznie pozdrawiam!