Moje ciało mi się nie podoba - jak mam schudnąć?

Witam! Mam 20 lat. Ważę 39 kg przy wzroście 151 cm. Mam już 2 letnie dziecko. Jestem kobietą, co prawda wróciłam do swojej wagi z przed ciąży, ale niestety moje ciało mi się nie podoba. Muszę schudnąć, ale nie wiem jak??? Proszę o pomoc!

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Wskaźnik BMI, który w Twoim przypadku wynosi 17,1 oznacza, że masz NIEDOWAGĘ! Pamiętaj jednak, że nie są to tylko zwykłe cyferki, a konkretny wykładnik oceniający Twoją wagę. Jest ona stanowczo za niska i zdecydowanie nie powinnaś nawet myśleć o odchudzaniu. Powinnaś za to skonsultować się z lekarzem, który zweryfikuje w czym tkwi przyczyna takiego stanu. Tak niska waga może być bowiem wynikiem zaburzeń odżywiania, które mogą być nawet stanem zagrażającym życiu i należy je leczyć!