Moje dziecko ciągle choruje. Co mam zrobić?

Witam, piszę ponownie. Moje dziecko ma 2 lata i 4 miesiące. W tym tygodniu miała robione testy alergiczne na mleko, jajko, trawy, cytrusy, pomidor, kurz. Wyszły ujemne. Bardzo mnie to ucieszyło. Ale ona w dalszym ciągu choruje, odkąd skończyła 8 miesięcy jest ten sam scenariusz. W ostatnim roku miała 4 razy zapalenie krtani i kilkanaście razy zapalenie oskrzeli, przy którym pani pediatra nic w oskrzelach nie słyszała. Do tego ciągle ma wysypki na zgięciach nóg i kolan. Zawsze dostaje P***, B*** i F*** w tubie. Na chwilę przechodzi. A po miesiącu znowu napady kichania, później katar i kaszel. Na początku suchy, a później mokry. Proszę o jakąś radę. Może mała choruje na coś innego niż alergia? Pozdrawiam

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Objawy jakie Pani opisała mogą wskazywać na wiele różnych stanów chorobowych u dzieci. Ponieważ objawy te są mnogie, ale niecharakterystyczne, powinna Pani zgłosić się z dzieckiem do specjalisty pulmonologa, który zleci badania. Potrzebuje Pani jednak skierowania od swojego lekarza rodzinnego/pediatry.

Może się bowiem okazać, że przyczyna tkwi na przykład w wadzie lub zaburzeniu układu oddechowego, która może sprzyjać częstym infekcjom, jak na przykład zespół nieruchomych rzęsek, mukowiscydoza czy przetoka przełykowo tchawicza.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.
Z wyrazami szacunku,

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl