Moje dziecko za często budzi się w nocy

Nasz synek ma 6,5 miesiąca. Od urodzenia niespokojnie śpi w nocy (obecnie nawet 5-6 pobudek w ciągu nocy). Śpi sam w łóżeczku, dopiero nad ranem biorę go do siebie. Zasypia około 20 i zjada na kolacje 180 ml sztucznego mleka z kaszką. Piersią już nie karmię i zabków dziecko jeszcze nie ma. W dzień śpi 2-3 razy po ok 1,5 godziny. Co mamy, zrobić żeby dziecko przesypiało całą noc? Dziękuję i pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie:)

Dzieci, w zależności od indywidualnych potrzeb, mają różne zapotrzebowanie snu. Pani synek przesypia dużo w ciągu dnia 2-3 drzemki po 1.5 h - to sporo, stąd pewnie zwiększona nocna aktywność. Proszę uzbroić się w cierpliwość i w miarę możliwości odsypiać noce wraz z dzieckiem, w trakcie jego drzemek, aby zregenerować siły.

Pozdrawiam.