Moje rokowanie

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Ale chciałam spytać o moje rokowanie, lekarz tutaj mi powiedział, że to nie jest bardzo złośliwy rak. Czy to dobrze, że on nie jest mocno związany z hormonami? Mam także mięśniaka macicy, miałam operację, usunięto tylko część mięśniaka, bo jest duży. Chcę spytać, czy leki, które biorę, mogą zmniejszyć mięśniaki. Bo jak się nie zmniejszy, to czeka mnie usunięcie macicy.

KOBIETA ponad rok temu

Witam ponownie,

Korzystne jest przede wszystkim to, że guz nie był wyjściowo duży. Co do jego złośliwości - w badaniu histopatologicznym określa się złośliwość raka w skali G (G1-G3) - niestety brak tych informacji w Pani poprzednim pytaniu. Leki antyestrogenowe mogą wpłynąć na mięśniaki macicy, ponieważ zwykle ich wzrost jest uzależniony od estrogenów. Niemniej trudno przewidzieć, czy mięśniak ulegnie zmniejszeniu, czy tylko jego wzrost zostanie zahamowany. Proszę nastawić się pozytywnie i poddawać regularnym kontrolom, będzie dobrze.

Pozdrawiam serdecznie