Mojemu 2 letniemu dziecku schodzą paznokcie

Witam. Mam 28 lat i 2 letniego synka i właśnie o niego tutaj chodzi. A chodzi tutaj o paznokcie, od jakiegoś czasu zaczęły schodzić mu paznokcie od rąk. Na początku jeden później drugi, myślałam że się gdzieś pukną i to dlatego ale teraz jest co raz gorzej już mu schodzą wszystkie paznokcie od każdego palca a dziś właśnie zaczęły mu też schodzić od palców u nóg. Jestem już tym wszystkim przerażona, nie wiem co mam robić, do kogo się z tym udać! Bardzo proszę pomóżcie mi, co mam teraz robić, jeszcze raz proszę pomóżcie!!! Dziękuję i pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Właściwym specjalistą w przypadku wystąpienia problemów dotyczących paznokci -jako przydatków skóry - jest dermatolog. Warto jednak na początku udać się do pediatry, najlepiej zajmującego się dzieckiem od urodzenia - by ocenił problem, a także doprecyzował wywiad - będzie miał możliwość dopytania o wiele istotnych szczegółów, pomocnych w ustalaniu diagnozy.
Pozdrawiam