Mokry kaszel u niemowlaka

6 miesięczne niemowlę od 2 dni , ma mokry kaszel , bez gorączki i innych objawów .Dziś kaszel się nasilił . Inhaluje go sola morską i oklepuje .Dodam że w domu mam drogie 5 letnie dziecko chore na zapalenie oskrzeli - leczone antybiotykiem agumentin duo . Czy powinnam udać się do lekarza z młodszym 6 miesięcznym dzieckiem jeszcze dziś?A może poczekać dzień lub dwa ?Co powinno mnie zaniepokoić ? Czy to prawdopodobne ze ma zapalenie oskrzeli i wymaga antybiotyku ?

Szanowna Pani,
Prawdopodobnie jest to jednak zapalenie oskrzeli. O rozpoznaniu przekonac sie mozna osluchujac dziecko. Moze trzeba będzie wykonac tez rtg pluc. U malych dzieci postep choroby moze byc szybki wiec radzilbym jednak udac sie do lekarza. On zadecyduje czy potrzebny jest
antybiotyk.
Z poważaniem J.Zachwieja