Morfologia 2 miesięcznego dziecka

Witam! Odebrałam dziś wyniki morfologii mojej 2-miesięcznej córeczki i trochę się zaniepokoiłam poziomem płytek krwi - 620 tys. przy podanej normie 150-400. O czym może świadczyć tak wysoki poziom tego parametru? Pozostałe parametry mieszczą się w normie i wyglądają tak: RBC 3,48, HGB 10,8, HCT 31,1, MCV 89,4, MCH 31,0, MCHC 34,7, RDW-CV 12,8, RDW-SD 43,7, WBC 9,8, LYM 7,4, LYM% 75,1, PDW 10,3, MPV 8,7, P-LCR 14,9. W rozmazie: NEUTR 30,0, EOZYN 2,0, MONOC 5,0, LIMFO 63,0. Czy powinnam się martwić wynikami tej morfologii?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wynik morfologii krwi Pani córeczki jest prawidłowy. Nie należy martwić się podwyższoną liczbą płytek, gdyż zdarza się ona często u zupełnie zdrowych niemowląt. Należy jednak za jakiś czas powtórzyć badanie, zwracając uwagę na ten parametr.

Pozdrawiam.