Morfologia a kłucie w sercu i zły stan skóry i włosów

Witam mam 18 lat . W poniedziałek miałem robione wyniki .. dzisiaj dostałem kartę właśnie z nimi i mam pewne wątpliwości otóż : MCV norma 82-94 - ja mam 80,6 co to oznacza ? eGFR norma 90-140 - ja mam 146,7 ,TSH norma 0,27-4,20 - u mnie 4,74 czyli nadwyżka co mogą oznaczać dane wyniki ? Od pewnego czasu mam kłócie w sercu , pogorszenie stanu skóry , włosów jak i również płodności... co w tym wieku nie powinno sie zdarzyc .Proszę o odpowiedz

Witam! Podwyższony eGFR u osób młodych nie ma znaczenia klinicznego. Natomiast podwyższony poziom TSH wskazuje na niedoczynność tarczycy, której bardzo często towarzyszą opisane przez Pana objawy. Aby zweryfikować czy na pewno mamy do czynienia z niedoczynnością tarczycy należy oznaczyć poziom jej wolnych hormonów - fT3 i fT4. Obniżone MCV najczęściej wiąże się natomiast z niedoborem żelaza.