Morfologia i badanie crp w ciąży

Witam serdecznie!Chciałabym zapytać o morfologię- jestem w 30 tyg. ciąży i mam podwyższone leukocyty(19,61) oraz neutrocyty (15,82) a wynik badania cpr wynosi 6 - co to oznacza?jakie są tego pryczyny oraz czy zagraża to mojej ciąży?Jakie są normy tych badań w 3 trymestrze ? Jst to moja 3 ciąża a w dwóch poprzednich też zadarzały się takie wyniki i nic z tym nie robiono i dzieci urodziły się zdrowe a tym razem mój lekarz jest zaniepokojony-dlaczego?

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Przywołane wyniki wskazują na obecność procesu zapalnego. Zatem bezwzględnie konieczne jest znalezienie jego przyczyny, gdyż zaleznie od niej może to, lecz nie musi stanowić zagrożenia dla ciąży.

Rozumiem, iz jest Pani pod stałą opieką lekarza. To bardzo ważne, gdyż dokładne zebranie wywiadu , badanie fizykalne i wyniki dotychczas wykonanych badań dodatkowych mogą ukierunkować diagnostykę.

Pozdrawiam serdecznie