Morfologia i rozmaz: interpretacja wyniku

MPV 11,7 (podwyższone) LYM% 47,5% (podwyższone) MON% 11% ( podwyższone) NEU% 38,4 (za niski). Pozostałe wyniki w normie. Jestem kobietą, lat 30. Czy wyniki te mogą być związane z problemami z nerkami? W wyniku moczu wykryto liczne bakterie i azotamy. Dziękuję za pomoc!
KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Zakażenie układu moczowego może wpływać na układ białokrwinkowy, zaburzając wynik rozmazu krwinek białych. Aby jednak zinterpretować wynik morfologii krwi konieczna jest znajomość wszystkich jego podstawowych parametrów - kilka z nich wyrwanych z kontekstu jest bezwartościowa. Ponadto rozmaz automatyczny, a taki wykonywany jest podczas standardowej morfologii nie jest badaniem dokładnym i służy lekarzowi jedynie do poglądowej oceny układu białokrwinkowego.

Pozdrawiam.