Morfologia krwi a stosowanie zdrowej diety

Jeżeli morfologia i wszystkie wyniki są w normie ferrytyna -32 żelazo - 169 to co jest przyczyną, nie brałam żadnych witamin 2 msc temu miałam żelazo 42 brałam żelazo w tabletkach niewiele co się zmieniło , zaczęłam stosować dietę bogatą w żelazo i pić soki z buraka z cytryną czy to Możliwe że w ciągu miesiąca z wartości żelaza 80 robiłam wyniki w trakcie miesiączki- żelazo po samej diecie wyniosło 169 czy może to być objaw jakiejś choroby ? Bardzo się martwię .

Witam. Takie podwyższenie poziomu żelaza jak najbardziej mogło pojawić się w wyniku stosowania samej diety. Absolutnie nie jest to powód do niepokoju.