Morfologia krwi - proszę o interpretację

Witam. Mam 33 lata, zrobiłam kilka dni temu morfologię krwi i troszkę zaniepokoił mnie wynik limfocytów, proszę o interpretację: BAS% 0.3, LYM% 49.7, MON% 9.3, NEU 2.36, tys./ul, EOS 0.05 tys./ul, BAS 0.02 tys./ul, LYM 2.95 tys./ul, MON 0.55 tys./ul, niedojrzałe granulocyty IMG% 0.0, niedojrzałe granulocyty IMG 0.00 tys./ul, RET% 0.61, RET 0.0281, tys./ul, IRF% frakcja niedojrzałych retik. 5.8. Ret L%-ret. o niskiej zaw. RNA 94.2. Ret M%- ret o śred. zaw. RNA 5.8. Ret H%-ret. o wys. zaw. RNA 0.0. Morfologia + retikulocyty erytrocyty 4.61 mln/ul. leukocyty 5.93 tys./ul, hemoglobina 13.5 g/dl, hematoryt 39.2 %, MCV - śr. obj. erytrocyta 85.0 fL, MCH - śr. masa Hb w erytr. 29.3 pg, MCHC - śr. stęż. Hb w erytr. 34.4 g/dl, RDW-CV- współcz. zmienności 12.4 % ,RDW-SD - odchylenie stand. 37.5 fL, PLT- płytki krwi 208 tys./ul, PCT- płytkokryt 0.24 %, MPV - śr. obj. płytki krwi 11.3 fL, PDW - dyspersja wielkości płytek 15.1 fL, P-LCR - wsk. megatrombocytów 36.1 % ,NEU%- neurocyty 39.9 %, EOS% - eozynocyty 0.8 %. Zaznaczę, że podczas badania nie miałam infekcji wirusowej. Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję.
33 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Rzeczywiście procentowy udział limfocytów wśród krwinek białych jest zbyt duży. Najważniejsze jednak, że bezwzględna liczba limfocytów jest prawidłowa. W wykonywanych w przyszłości badaniach należy zwrócić uwagę na wartość tego parametru, a w razie potrzeby wykonać dodatkowo rozmaz ręczny krwi, który pozwoli na dokładniejszą ocenę układu białokrwinkowego.

Pozostałe parametry morfologii nie budzą zastrzeżeń.

Pozdrawiam.