Morfologia krwi z rozmazem i arytmia

Dzień dobry Mąż l.39 wykonał morfologię krwi z rozmazem,wszystkie parametry są w normie za wyjątkiem gran. kwasochłonnych których wynik jest 11%.Dodam,że jakiś miesiąc temu wyczuł powiększone węzły chłonne pod lewą pachą,teraz węzły jakby się zmniejszyły ale od czasu do czasu występuje w tym miejscu jakby swędzenie skóry i dyskomfort.,Pół roku temu u męża zdiagnozowano nieznaczną arytmię.O czym może świadczyć podwyższony poziom gran.kwasochłonnych?Bardzo się niepokoję,proszę o odpowiedż,

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani/Panie,
Wzrost poziomu granulocytów kwasochłonnych może świadczyć o występowaniu chorób o podłożu alergicznym, astmie oskrzelowej jak również infekcji pasożytniczej. Proponuję skonsultować się z lekarzem, który odniesie wyniki badań do stanu pacjenta.