Morfologia u 3-letniej dziewczynki

Witam. Mała ma astmę, oststnio się nasiliła. Córka zaczęła często wołać o słodycze, czego nigdy nie robiła (uwielbia warzywka). Jest blada i ma często zaparcia, co też jej się nie przytrafiało ze wzgledu na "dobra" dietę. WBC 7,9; RBC 4,62; HGB 11,8; HCT 35,9;  MCV -77,8 fl; MCH -25,5 pg; MCHC 32,9; PLT 379 ; LYMPH% +45,2; MXD% +12,8; NEUT% 42,0; LYMPH# 3,6; MXD# 1,0; NEUT# 3,3; RDW-CV 13,7; PDW 9,1; MPV -8,3; P-LCR 13,6; W MOCZU 1-2 KRWINKI BIAŁE I BARDZO LICZNE TRÓJFOSFORANY (WAPNIA).

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wyniki badania morfologii krwi są prawidłowe. Podczas kolejnego jej oznaczania warto wykonać rozmaz ręczny, który jest bardziej wiarygodny niz automatyczny.

Liczne trójfosforany wapnia w moczu sugerują podwyższone ryzyko powstania kamicy moczowej. Wskazana wizyta u pediatry.