Morfologia u niemowlaka

Witam! Bardzo proszę o interpretację wyników morfologii 6,5-miesięcznej dziewczynki. WBC 9,8 LYM 7,1 LYM% 73,2 wzrasta, to już drugie badanie, poprzednie badanie sprzed 2 miesięcy - 71,8 MONO 0,5 MONO% 5,4 GRAN 2,2 GRAN % 21,4 RBC 4,23 HGB 11,9 HCT 35,3 MCV 83 MCH 28,2 MCHC 33,8 RDW 12,8 PLT 441 MPV 8,4 PCT 0,37 PDW 12,9 Karmienie mieszane - pierś, Bebilon + jabłko, marchewka. Dziękuję.

Witam serdecznie, wyniki badan mieszczą się w granicach normy dla wieku dziecka. U dzieci wyniki badań interpretuje się nieco inaczej niż u dorosłych, fizjologiczne jest przewaga limfocytów odwrotnie niż u dorosłych gdzie jest przewaga granulocytow. Wyniki parametrów czerwonokrwinkowych też fizjologicznie są niższe u niemowląt, norma hemoglobiny dla tego wieku to 10,5-11,0 g/dl. Zatem wszystko jest tak jak powinno być. Pozdrawiam