Morfologia w 12 tygodniu ciąży - interpretacja wyniku

Witam,jestem w ciąży w 12 tyg. Odebrałam wyniki badań i za bardzo nie rozumiem. Proszę o zinterpretowanie, a wizytę mam dopiero za 2 tyg. Chciałabym wiedzieć czy wszystko jest ok. Grupa krwi 0Rh-.O TO WYNIKI: WBC 10.34[x10^3/uL] RBC 4.79 [X10^6/uL] HGB 15.1[g/dL] HCT 42.3[%] MCV 88.3[fL] MCH 31.5 [pg] MCHC 35.7[g/dL] PLT 285 [X10^3/uL] RDW-SD 44.6[fL] RDW-CV 13.4[%] PDW 9.9[fL] MPV 9.4[fL] P-LCR 19.5[%] NEUT 69.7% 7.20[X10^3/uL] LYMPH 20.1% 2.08[X10^3/uL] MONO 7.9% 0.82+[X10^3/uL] EO 2.2% 0.23[X10^3/uL] GLUC 96 mg/dL UA 2.7 mg/dL UREA 18 mg/dL CREAT 0.69mg/dL Na 136mmol/L K 3.5mmol/L Cl 103mmol/L.

Dziękuję, pozdrawiam

Witam!

Przesłane przez Panią badania to morfologia krwi, biochemia oraz elektrolity.

W morfologii przy normie 3-10 x10^3/uL widoczne jest minimalne zwiększenie ilości białych krwinek (WBC). Jednak w niektórych laboratoriach wartości te różnią się między sobą (3-11 x10^3/uL), więc możliwe, że wynik jest prawidłowy. W ciąży ilość leukocytów rośnie o 3,5x10^3/uL ale następuje to stopniowo. Jeżeli po jakimś czasie wartości WBC będą nieznacznie wykraczać poza przyjęty zakres, nie należy się tym martwić. Poza tym pozostałe parametry są w normie.

Badanie biochemiczne krwi (glikoza, kwas moczowy, mocznik, kreatynina) również jest prawidłowe.

Elektrolity (sód, potas, chlor) bez odchyleń od normy.

Przy grupie krwi Rh(-) istnieje ryzyko wystąpienia konfliktu serologicznego (niszczenie krwinek płodu przez przeciwciała matki). Należy się zapoznać z grupą krwi ojca dziecka oraz oznaczyć obecność przeciwciał w swojej krwi. Na tej podstawie lekarz ocenia ryzyko rozwoju choroby.