Motywacja do odchudzania 24-latki

Witam, mam 24 lata i ważę 84 kilogramy przy wzroście 163. W ciągu dwóch lat przytyłam ponad 20 kilogramów i koszmarnie się z tym czuję. Zaczęłam stosować dietę 1500 kalorii, ale bywają momenty, że chodzę głodna oraz zła :) ćwiczę 3-4 razy w tygodniu, nie piję alkoholu i nie palę papierosów. Mój tryb życia nie jest typowo siedzący - jestem nianią. Czy moje staranie wystarczą by schudnąć i osiągnąć wymarzoną - na dzień dzisiejszy, wagę 69 kilo? Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za pomoc.

Witam. Na początek warto byłoby przyjrzeć się, czy ta dieta, którą stosujesz jest rzeczywiście dla Ciebie odpowiednia. Nie napisałaś, czy dostałaś ją od fachowca czy sama znalazłaś np. w Internecie.... Żeby schudnąć, jadłospis musi być ściśle dostosowany do potrzeb każdej osoby. Wtedy mamy pewność, że jadłospis jest dobrze dobrany i będzie przynosił efekty. Skoro chodzisz głodna, znaczy to, że kaloryczność (a może i jakość posiłków) nie jest dla Ciebie odpowiednia. NIE MOŻNA CHODZIĆ GŁODNYM PRÓBUJĄC SCHUDNĄĆ!!! Musisz o tym pamiętać :) W razie chęci współpracy w ramach opracowania odpowiedniego planu żywieniowego, zapraszam Cię do kontaktu ze mną: ewelina@epicentrumzdrowia.pl. Pozdrawiam

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam, proszę wykonać badania profilu tarczycowego oraz więcej ruszać się w pracy ( dzieciom ruch tez jest niezbędny do rozwoju). Dobrze zbilansowana dieta 1500 kcal wystarczy aby powoli gubiła Pani masę. Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Przytyła Pani dość dużo w przeciągu nie tak długiego okresu czasu. Pytanie dlaczego tak się stało? Czy było to związane z niewłaściwymi nawykami żywieniowymi czy problemami ze zdrowiem. Jeżeli odżywiała się Pani w miarę rozsądnie a waga wzrosła to proszę wykonać na początku badania tarczycy w celu wykluczenia niedoczynności. Jeżeli wyniki będą prawidłowe to należy się skupić na zdrowej diecie oraz aktywności fizycznej. Dieta powinna być dobrana indywidualnie. Nie wspomina Pani o źródle diety którą obecnie Pani stosuje. Mam nadzieję że została opracowana przez dietetyka i uwzględnia Pani zapotrzebowanie energetyczne. Niepokoi mnie jednak fakt iż odczuwa Pani głód. Głodzenie się nie jest dobrą drogą do wymarzonej sylwetki. Proszę prześledzić jeszcze raz swój jadłospis. Być może pomimo odpowiedniej kaloryczności dieta jest źle zbilansowana i nie dostarcza wszystkich niezbędnych składników odżywczych w odpowiednich ilościach. Proszę również pamiętać o regularności posiłków oraz nawodnieniu organizmu. Nie rezygnuje Pani również z aktywności fizycznej a uda się osiągnąć cel i wymarzoną sylwetkę.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk dietetyk

Witam. Na początku warto ustalić przyczynę Pani wzrostu masy ciała. Wówczas będzie można wyeliminować np. błędy żywieniowe i zastąpić je prawidłowymi nawykami. Po porady żywieniowe zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam. Proszę kontynuować dietę, dalej dużo ćwiczyć i powoli chudnąć. Proszę się nie martwić czy to dużo czy mało, bo jak się przerwie lub nie spróbuje to nigdy nie będzie wiadomo, a wiadomo natomiast, że stres nie sprzyja odchudzaniu:)