Motywacja do porannego wstawania

Jak zmotywować się do rannego wstawania? Dojazd do pracy zajmuje mi ponad dwie godziny i żeby być na czas muszę wstać najpóźniej o 4.00 rano.Niestety budzik mi nie pomaga :(
ponad rok temu

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Witam serdecznie,

Może istnieć wiele przyczyn problemów ze wstawaniem - późne kładzenie się spać, niedopasowany do Pana możliwości tryb pracy bądź lęk/odraza związana z obecnym miejscem pracy, do którego nie chcemy jechać.
Tak naprawdę przy małej ilości informacji na temat obecnej trudności mogę zaproponować jedynie to, co moi poprzednicy - wcześniejsze kładzenie się spać, bądź zastanowienie się nad zmianą pracy.
Nie każdy człowiek jest w stanie pracować w określonych godzinach. Jeżeli natomiast w grę wchodzi jakiegoś rodzaju lęk związany z pracą, bądź swoiste nielubienie obecnego miejsca pracy - warto zgłosić do psychologa/psychoterapeuty, aby nad tym popracować. W przypadku, gdy nie lubimy swojej pracy, podświadomie możemy robić wszystko, by tam nie trafić.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA