Mówienie przez sen - jakie są przyczyny i jak to leczyć?

Witam. Mam 14 lat i wczoraj dowiedziałam się od siostry, z którą dzielę pokój, że od niedawna mówię przez sen. I pojawia się pytanie: dlaczego i jak to wyleczyć? Proszę o jak najszybszą odpowiedź, ponieważ mam wiele sekretów, których ujawnienia wolałabym uniknąć... Przeczytałam też, że może być to spowodowane stresem. Czy to prawda?

Witam serdecznie.

Mówienie przez sen dotyczy nawet połowy nastolatków. Jest związane z dojrzewaniem mózgu i wzorca snu. Mija wraz z wiekiem i nie wymaga leczenia. Stres może nasilać wszystkie zaburzenia snu, ponieważ zwiększa czujność i spłyca sen. Nie obawiaj się, że wyjawisz swoje sekrety - zdania mówione przez sen zazwyczaj są kompletnie bez sensu.

Polecam Ci wątek poświęcony mówieniu przez sen dostępny w naszym serwisie:
http://portal.abczdrowie.pl/tagi/mowienie-przez-sen

Z pozdrowieniami