...możliwa ciąża?

Witam i proszę o poradę.
Wraz z chłopakiem, 17.01 uprawiałam petting, podczas którego pewna ilość spermy 'otarła' się o moje drogi rodne. Zazwyczaj mam cykle ok.35 dniowe. Ostatnią miesiączkę dostałam 29.12 i trwała ona 6 dni.

Obecnie bardzo bolą mnie piersi, czuję w nich dziwne kłucie . Dzisiaj na bieliźnie zauważyłam maleńką dawkę śluzu,który był biały i mało rozciągliwy. Dzisiaj również poczułam leciutki ucisk w brzuchu, jakby leciutki ból przedmiesiączkowy, który zaraz potem minął i do tej pory się nie pojawił.
Czy ciąża w takiej sytuacji jest możliwa?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Ponieważ do zbliżenia doszło najprawdopodobniej mniej więcej w terminie owulacji, zapłodnienie jest możliwe. Szansa na ciążę jest jednak bardzo mała, ponieważ nie było wytrysku w pochwie. Białawy śluz to normalne zjawisko w drugiej fazie cyklu (po owulacji). Pobolewanie piersi również zdarza się często przed miesiączką. Jeśli miesiączka będzie się opóźniać, może Pani wykonać test ciążowy (polecam artykuł: http://abcantykoncepcja.pl/test-ciazowy-0).
Pozdrawiam!