Możliwość ciąży po seksie analnym

witam uprawiając z mężczyzną seks analny a po wytrysku włożył penisa do pochwy można zajść w ciąże? proszę o odpowiedz

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Jeżeli po wytrysku na członku znajdował się ejakulat to wahnięcie go do pochwy może doprowadzić do zapłodnienia. W takiej sytuacji nie można wykluczyć ciąży.

Istnieje możliwość zajścia w ciąże, ze względu na to, że na członku lub w cewce moczowej mógł znajdować się ejakulat.
Należy również pamiętać, że ze względów higienicznych nie należy bezpośrednio po penetracji analnej przechodzić do penetracji waginalnej.

Pozdrawiam!

Szanowna Pani!

Ryzyko ciąży w takiej sytuacji jest niewielkie, ale nie mozna wykluczyć w 1005, gdyż na członku po wytrysku mogły zostać pojedyńcze plemniki,które potem zostały przeniesione do pochwy.

Z poważaniem
Katarzyna Lewicka