Możliwość kolejnego opóźnienia okresu lub prawdopodobieństwo ciąży

27 lipca był stosunek mój pierwszy (byliśmy zabezpieczeni, nie doszedł we mnie ) potem okres sie spóźnił sie trzy dni zamiast 11sierp był 14 sierpnia (zrobiłam test w dzień mies negatywny i 13 tez negatywny) wcześniej zamiast 7 lipca był 11, potem 27 sierp (miesiąc po pierwszym stosunku ) byłam u lekarza badanie dopochwowe nic tam nie widział ( nie pytałam sie go czy jestem w ciaży) jednak 40 dni po stosunku zrobiłam test też wyszedł negatywny . wczoraj był 14 i brak okresu . możliwe że tez sie spóźni jak ostatnio ? czy to możliwe zeto ciąża ?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Ciąże można wykluczyć. Opóźnienie miesiączki może wynikać ze stresu, zmęczenia, ale także z rozpoczęcia aktywności seksualnej. Jeśli miesiączka nie pojawi się w najbliższych dniach, wskazany ponowny kontakt z ginekologiem.