Możliwość leczenia braku owulacji lekiem Clostilbegyt przy wrodzonym zespole Gilberta

Witam, Mam wrodzony zespol Gilberta czy moge podjac leczenie braku owulacji lekiem-Clostilbegyt? Dziekuje za odp

Na liście przeciwwskazań do przyjmowania klomifenu (Clostilbegyt) jest nieprecyzyjne stwierdzenie "zaburzenia funkcji wątroby". W chorobie Gilberta dochodzi do zaburzenia metabolizmu bilirubiny, najczęściej brak jest objawów i nie jest wymagane leczenie. Zaburzenie metabolizmu bilirubiny nie jest tożsame z zaburzeniem funkcji wątroby. Ogólnie można powiedzieć, że nie ma przeciwwskazań do terapii klomifenem, jeżeli poza metabolizmem bilirubiny Pani wątroba funkcjonuje dobrze. Zaleciłbym dopytanie lekarza specjalisty hepatologa, internisty, który Panią prowadzi. W informacji o leku (klomifen) zapisano, że w trakcie terapii należy regularnie monitorować funkcję wątroby, co na pewno powinno dotyczyć Pani.