Możliwość operacji zmniejszenia żołądka dla 28-latki

Witam, mam 28 lat, 170cm wzrostu i jestem po 3 ciążach zakończonych cc. Chciałabym się zapytać czy jest możliwość przeprowadzenia u mnie operacji zmniejszenia żołądka, gdyż odkąd pamiętam jestem na diecie, a od 18 miesięcy nie mogę schudnąć:-( moja waga stoi w miejscu. I chciałabym jeszcze wiedzieć gdzie w Krakowie można przeprowadzić taka operacje na NFZ? oraz gdzie trzeba się zgłosić aby można było porozmawiać o takiej operacji? Bo nie mam zielonego pojęcia na ten temat:-( Pozdrawiam

Najpierw musi Pani spełniać odpowiednie kryteria, aby być zakwalifikowaną do zabiegu bariatrycznego. Jeśli Pani BMI jest większe niż 40 lub powyżej 35 ze współistniejącymi schorzeniami (np. nadciśnienie, cukrzyca) to jest to wskazaniem do operacyjnego leczenia otyłości. W przeciwnym wypadku nie ma takiej możliwości. Ośrodki chirurgiczne zajmujące się chirurgią bariatryczną można bez problemu odnaleźć w internecie.

Nie wiadomo czy potrzebuje Pani operacji zmniejszenia żołądka - trzeba znaleźć przyczynę Pani klopotów , radze aby lekarz pierwszego kontaktu skierował Panią do odpowiednich specjalistów (np.endokrynolog,żywieniowiec itp.) , zż