Możliwość opóźnienia okresu przy założonej wkładce antykoncepcyjnej

Witam, Chciałbym zapytać czy jest możliwość opóźnienia okresu mając założoną wkładkę, i jaka metoda jest na to najlepsza?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wkładki muszą być dopasowane przez lekarza. Wymienia się je co 3-5 lat. Spirala utrudnia plemnikom dotarcie do jajowodu i zmienia śluzówkę macicy tak, że rozwijająca się zapłodniona komórka jajowa nie może się w nią wszczepić. Istnieją też wkładki z pojemniczkami na hormony, które sprawiają, że śluz staje się nieprzepuszczalny dla plemników. Nie ma możliwość jednak aby regulować cykl.