Możliwość utraty kilogramów przy niedoczynności tarczycy

Od tyg. Cwicze z Mel b. 15 min cardio 8 min abs 10 min cw.na boczki. 10 min posladki. 10 min ramiona. Mam 160 cm i 68 kg. Zalezy mi najbardziej zeby schudnac na brzuchu na udach i ramionach. Cierpie na niedoczynnosc tarczycy z tendencja do tycia. Chcialabym schudnac 8 kilo przez 3 miesiace. Czy przy tych cwiczeniach chorobie tarczycy i odpowiednim zywieniu moze mi sie to udac? Czy jest wogole jakas szansa poniewaz caly czas tyje mimo brania lekow na tarczyce.

Witam serdecznie! Zapotrzebowanie energetyczne zależy od płci, wieku, wzrostu, aktywności fizycznej i stanu zdrowotnego. Ciężko bez tych danych ustalić prawidłową kaloryczność diety. Poniżej podam Pani kilka istotnych wskazówek dotyczących prawidłowego żywienia, szczególnie dla osób z niedoczynnością tarczycy. 1. Regularne 5-6 posiłków dziennie o stałych porach co około 2-3h. Dzięki temu uniknie Pani napadowi głodu. 2. Proszę pamiętać o śniadaniu które daje energię na cały dzień. Obiad powinien stanowić danie główne, a kolacja (nie później niż 2h przed snem) lekkie i niskokaloryczne. 3. Jeśli ma Pani ochotę na przekąski proszę wybierać te małokaloryczne tj. owoce, warzywa, jogurty naturalne. Najwięcej ukrytych kalorii jest w daniach typu fast-food i słodyczach. Np. jeden pomidor to około 30 kcal, a jeden 50 g batonik może mieć około 200 kcal. 4.Warto zwiększyć aktywność fizyczną np. przez częste spacery, jazdę na rowerze czy ćwiczenia gimnastyczne. 5. Jeśli choruje Pani na niedoczynność tarczycy, to z zalecam dietę z eliminacją substancji goitrogennych- wolotwórczych (strączkowe suche, kapusiowate tj. brokuły, kalafior, kapusta, rzepa, kalarepa). W celu zmniejszenia ilości tych substancji, proszę gotować bez przykrycia, ponieważ ulatniają się z parą wodną. Polecam: sałaty, szpinak,szparagi, cukinie, dynie, paprykę- słodka/ostra, pieczarki, ogórki, fasolki szparagowe, pomidory. 6. Źródłem węglowodanów w Pani diecie powinny być produkty pełnowartościowe tj. pieczywo razowe, kasza gryczana, ryż brązowy, makaron pełnoziarnisty. 7. Polecam również zwiększyć ilość jodu, ponieważ odgrywa istotną rolę w niedoczynności tarczycy. Znajdzie go Pani w rybach morskich (np.dorsz) lub wodach jodowanych. 8. Jeśli chodzi o płyny (woda, herbata, zupy itp), to zalecam nie mniej niż 2l/ dzień. Zapraszam również na www.diet-coaching.xaa.pl Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska