Możliwość wyleczenia się ze schizofrenii

Chorowałem na F20.0 schizofrenia paranoidalna po 5 latach zmienili mi na F20.5 Schizofrenia rezydualna po 2 latach zmienili mi na F06.2 organiczne zaburzenia urojeniowe [ podobne do schizofrenii ] , i F07.0 organiczne zaburzenia osobności . Czy chorobę schizofrenia paranoidalna, Schizofrenia rezydualna Da się wyleczyć.? F06.2 organiczne zaburzenia urojeniowe [ podobne do schizofrenii ] , i F07.0 organiczne zaburzenia osobności . A czy te 2 choroby mają coś wspolnego z schizofrenia ?

Witam,
to zależy co rozumie Pan przez wyleczenie, czy dotyczy to Pana czy jakiejś innej osoby? Jakie dokładnie jest podłoże organiczne? Generalnie choroby organiczne, czyli takie, które mają wyraźne podłoże mózgowe trudniej jest leczyć i stosuje się do nich nieco inne podejście, bardziej skoncentrowane na poprawie i utrzymaniu jakości życia niż wyleczeniu, co rożnie może być rozumiane. Ogólnie rzecz biorąc każdy przypadek traktuje się indywidualnie, a cele terapeutyczne ustala się bezpośrednio z osobą dotkniętą schorzeniem. Zalecałabym indywidualne konsultacje w celu dostosowania najwłaściwszej formy leczenia. Pozdrawiam.

Diagnostyka czasami jest procesem, w którym pojawiają się różne zmienne, a lekarz coraz lepiej rozumie objawy pacjenta i ich znaczenie. To wyjaśnia dlaczego czasem pierwotna diagnoza zostaje zmieniona. Wspólnym mianownikiem- tak jak w tym przypadku- są najczęściej właśnie objawy pacjenta. W niektórych jednostkach chorobowych wystepują podobne objawy i to ich konretna kompilacja różnicuje diagnozę (świadczy o występowaniu tej lub innej choroby).