Możliwość zajścia w ciążę 5. tygodni po porodzie

skonczył mi się połóg w 5 tyg po porodzie i w tym dniu się kochałam i narzeczony nie spuścił się w środek tylko na mnie i nie wiem czy jestem w ciąży czy nie ??? czym to grozi wczesna ciążą po 5 tyg ciąży po cesarce??

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jest to bardzo niebezpieczna sytuacja mogąca zagrażać zdrowiu a nawet życiu matki oraz stanowi zagrożenie dla ciąży. Blizna na macicy jest niewygojona, a co za tym idzie, może dojść do pęknięcia macicy. Wskazana pilna konsultacja ginekologiczna.