Możliwość zajścia w ciążę a monitorowanie owulacji

Witam, moje cykle trwają zawsze 28 dni. Owulacja będzie u mnie 11 Marca tego miesiąca a 8,9 i 10 kochałam się z chłopakiem kilka razy dziennie i za każdym razem kończył we mnie. Jaka jest szansa, że zajde w ciąże? czy pozycja w której znajduje sie podczas wytrysku ma znaczenie? I czy możliwe jest to abym podczas ciązy miała okres w pierwszym miesiącu bo w tym wypada mi na 25 Marca. znam przypadki gdzie kobiety w ciąży po zapłodnieniu miały okres przez 2-3 miesiące?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku ryzyko ciąży jest bardzo wysokie. Odpowiadając na pozostałe pytania: 1. Nie ma dowodów potwierdzających wpływ pozycji podczas wytrysku na szanse na zapłodnienie. 2. Klasyczna miesiączka w ciąży nie występuje. Mogą się jednak pojawiać krwawienia w podobnych terminach - zawsze wymagają one jednak konsultacji specjalisty ginekologa.