Możliwość zajścia w ciążę po odstawieniu dziecka od piersi

witam Odstawiłam dziecko od piersi jakies 3 tygodnie temu. w tym czasie współżyłam. czy jest możliwosc zajscia w ciaże i kiedy moge spodziewac sie okresu. Zaznaczam ze po porodzie jeszcze ani razu nie wystąpił. Prosze o odpowiedz. z góry dziękuje

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli okres nie wystąpił do tej pory - ciąża jest mało prawdopodobna. Okres powinien pojawić się w okresie 2-3 miesięcy po porodzie. Karmienie może jednak wydłużać ten okres.