Możliwość zarażenia się bakterią Pseudomonas i Pasturelle od królika

Witam jestem w połowie ciąży, mam królika ,który jest chory na Pseudomonas, Pasturelle czy dbając o mycie rąk nie zarażę się tym od niego ?? Czy gdybym miała te bakterie to na podstawie badań moczu, krwi, miałabym jakiś ślad nie pokojący ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli dba Pani o higienę ryzyko zakażenia jest niewielkie. Proszę jednak zwrócić szczególną uwagę na dbałość o higienę! Gdyby się Pani zaraziła, bez wątpienia miałaby Pani objawy, a wyniki badań krwi i moczu nie byłyby prawidłowe.