Mrowienia i drętwienia prawej ręki u 42-latki

Witam Mam 42 lata,od ponad trzech tygodni mam mrowienia i drętwienia prawej ręki,zaczynające się od szyi po czubki palców.Co może być ich przyczyną. Pozdrawiam Halina.

Judyta Samul-Jastrzębska

Witam.
Przyczyn tego stanu może być wiele. Na początek proponuję skontrolować stężenie jonów sodu, potasu, magnezu i wapnia we krwi. Dolegliwości mogą też mieć swoje źródło w zmianach w odcinku szyjnym kręgosłupa (np. dyskopatia) - konieczne może być wykonanie zdjęć RTG tego odcinka, ewentualnie badań TK, czy MR. Procesem diagnostycznym powinien pokierować lekarz rodzinny.
Pozdrawiam