Mrowienie 3 palców u prawej ręki

Witam. Jestem już 3 tygodnie po porodzie. W trakcie ciąży miałam mrowienie 3 palców u prawej ręki. To mrowienie utrzymuje się do dnia dzisiejszego, a jak już wspomniałam jestem 3 tygodnie po porodzie. Stąd moje pytanie: jak długo jeszcze będzie utrzymywał się taki stan moich palców oraz czy powinnam iść do lekarza jeśli to się nie zmieni w ciągu kilku kolejnych tygodni.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Objawy, które Pani podała mogą wiązać się z tzw. zespołem cieśni nadgarstka, który zdarza się, że pojawia się w ciąży (sprzyja mu zatrzymywanie wody w organizmie podczas ciąży).

Jeśli objawy nie będą ustępować w ciągu najbliższych tygodni, to proszę zgłosić się na wizytę do neurologa (w celu diagnostyki wskazane będzie wykonanie badania elektromiograficznego).