Mrowienie i drętwienie rąk, wysokie tętno, bóle w klatce piersiowej - co to może być?

Witam. Mam 26 lat jestem mężczyzną. Od kilku miesięcy biorę leki od nadciśnienia ze względu na wysoki puls (w spoczynku ok 95 rosnący do 110-115 podczas zwykłego ruchu) i podwyższone ciśnienie. Miałem konsultację z kardiologiem, badania EKG, echo serca i próba wysiłkowa nic nie wykazały - z sercem jest wszystko ok. Miałem także badania tarczycy - wszystko w normie. Jednak czasami czuję bóle w klatce piersiowej, ucisk w okolicy mostka czy klucia. Oprócz tego drętwieją mi ręce i nogi, np. podczas pomiaru ciśnienia zaraz mam mrowienie ręki, założę nogę na nogę - w nodze mrowienie…Oprócz mrowienia czuję pulsowanie mięśni najczęściej ud. Późno zasypiam, rano za to problemy ze wstaniem i uczucie senności w ciągu całego dnia. Wydaje mi się, że zbyt często miewam biegunki. Ograniczyłem picie kawy jakiś czas temu, alkohol jedynie okazyjnie, palę papierosy, ok. 10-15 w ciągu dnia, łykam magnez jednak nic nie pomaga. Lekarz pierwszego kontaktu nie mówi mi nic konkretnego, dowiedziałem się jedynie, że mam skłonności do nadciśnienia i powinienem to leczyć, dlatego biorę te leki. Dodał także, że jestem lekko nadpobudliwy. Wydaje mi się, że moje problemy mają podłoże neurologiczne. Co może mi dolegać i gdzie powinienem szukać pomocy? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam!

Powinien Pan jak najszybciej udać się do lekarza specjalisty, np. neurologa, kardiologa. Ważne jest także, aby zrobił Pan podstawowe badania (morfologia). Jeżeli badania nic nie wykażą to warto zastanowić się, czy objawy nie mają podłoża psychicznego.
Proszę pamiętać, że choroba nadciśnieniowa jest chorobą psychosomatyczną, tzn. że u jej podłoża leżą czynniki psychologiczne. Proszę się zastanowić, od jakiego czasu nastąpiło pogorszenie zdrowia i czy wówczas nie doświadczył Pan jakiejś stresującej sytuacji. Być może dobrze byłoby, gdyby pomyślał Pan o wizycie u psychologa.
Pozdrawiam