Musiałam zmienić tabletki, przy dodatkowym opóźnieniu wzięcia jednej. Czy istnieje prawdopodobieństwo zajścia w ciążę?

Witam. Mam takie pytanie. Brałam regularnie tabletki przez 4 miesiące M****. Niestety je wycofali ze sprzedaży, a ja akurat zgubiłam jedną tabletkę i nie miała skąd wziąć opakowania zapasowego. W aptece pani sprzedała mi A***, tabletki niby o takim samym składzie. Wzięłam tą brakującą tabletkę z nowego opakowania. Było to w ostatnim tygodniu przed przerwą. Czy to możliwe, że zaszłam w ciążę? Dodam, że od tygodnia cały czas mam mdłości. a lekarz zmienił tabletki z M*** na N***, ale mdłości zaczęły się już w czasie przerwy.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Wszystkie preparaty mają ten sam skład chemiczny, w związku z czym skuteczność antykoncepcji została zachowana.
Nudności mogą być spowodowane zmianą preparatu. W takie sytuacji objawy powinny ustąpić w przeciągu kilku najbliższych dni.
Nudności, jak i inne objawy typowe dla wczesnej ciąży występują zwykle po kilku tygodniach od zapłodnienia, dlatego też ciąża wydaje się mało prawdopodobna.
Pozdrawiam