Muszę schudnąć 20-25 kg. Jak to zrobić przy niedoczynności tarczycy?

mam 45 lat .stwierdzana niedoczynnosc od 5 lat , haschimoto. nie moge schudnac , musze , moje zdrowie zaczyna szwankowac. teraz mam tsh w normie . pomocy.jak stosowac diete , prosze o pryklady i jadlospis. dziekuje. sprawa bardzo pilna.

Witam,
Oczywiście rozumiem, iż najchętniej schudłaby Pani w jak najkrótszym okresie czasu.
Niestety odchudzanie to proces długotrwały, wymagający systematyczności.
Nie może to być jednorazowy "zryw", ponieważ wystąpiły problemy zdrowotne.

Fizjologiczna dieta odchudzająca, to taka, która powoduje utratę 0,5-1 kilograma tygodniowo. Utrata 1 kg tkanki tłuszczowej jest równoznaczna ze spaleniem, bądź nie dostarczeniem (poprzez zastosowaną dietę) 7 tysięcy kcal. Aby osiągnąć utratę masy ciała rzędu 0,5kg tygodniowo, trzeba stworzyć deficyt 500 kcal dziennie (czyli spożywać mniej o 500 kcal niż wynika to z normalnego zapotrzebowania organizmu). W przypadku utraty masy ciała rzędu 1 kg tygodniowo – należy „odebrać” organizmowi 1000 kcal dziennie.

Nie podała Pani żadnych danych na swój temat, poza wiekiem.
Nie jestem więc w stanie stwierdzić jak dużą ma Pani nadwagę.

Nie mogę także wypowiedzieć się na temat aktywności fizycznej, ponieważ zbyt duża masa ciała wyklucza pewne rodzaje ćwiczeń, a nie wiem jaka jest Pani obecna masa. Także niektóre problemy zdrowotne wykluczają aktywność fizyczną.

Zalecałabym  spożywanie 5 posiłków dziennie:
-śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
-II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły.

Dieta w tym przypadku powinna być stosowana pod nadzorem lekarza, który ma dostęp do Pani badań.

Mam nadzieję, iż pozostaje Pani pod kontrolą lekarza.

Pozdrawiam