Muszę schudnąć, żeby poprawić wyniki sportowe, co zrobić?

Proszę Was o pomoc. Mam 17 lat, 169 cm wzrostu i ważę 59 kg, wiem, że moja waga jest odpowiednia. Jestem osobą wysportowaną, trenuję, więc jestem umięśniona. Wiem, że mięśnie dużo ważą, ale i tak zapewniam, że mam z czego schudnąć. Lubię słodycze, ale za to góra raz w tygodniu słodzę sobie herbatę. Tak to piję gorzką. Śniadanie jedna skibka chleba ciemnego lub zwykłego albo bułka, herbata lub woda, później może jakiś lizak, czy coś innego słodkiego (nie zawsze!), obiad - staram się nie jeść zbyt dużo, jest to normalny polski obiad, oprócz ziemniaków, ostatnimi czasy ich nie lubię. Pomiędzy posiłkami woda czy herbata i później lekka kolacja, najpóźniej o godz. 20.00 albo po obiedzie, jeśli jem go późno, to nie spożywam kolacji. Kilka razy w tygodniu biegam, codziennie ćwiczę. Powinnam schudnąć (zdrowo!) do kwietnia minimum 4/5 kg, jeśli chcę poprawić wyniki sportowe. Proszę o szybką pomoc.
17 LAT ponad rok temu

Witam,
przy obecnej masie ciała i wzroście nie ma wskazań do odchudzania. Niemniej Twoje nawyki żywieniowe pozostawiają wiele do życzenia. Przede wszystkim jadasz nieregularnie, czasem pomijasz posiłki. Dla metabolizmu to bardzo niedobrze.
Powinnaś zadbać o stały „dowóz” energii, z tego też względu najlepiej, gdybyś jadła co ok. 3 godziny. Łączna ilość posiłków to 4-5 dziennie.
O tym, dlaczego to tak ważne przeczytasz na: http://portal.abczdrowie.pl/regularnosc-posilkow-a-dieta
Błędy pomoże Ci wyeliminować lektura tego tekstu:
http://portal.abczdrowie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe
O tym, co powinno znaleźć się w Twoim menu przeczytasz na:
http://abczdrowie.pl/piramida-zdrowego-zywienia
Zadbaj, aby każdego dnia na Twoim talerzu znalazły się produkty z wszystkich pięter Piramidy.
Nie wiem dokładnie jaką dyscypliną sportową się zajmujesz, niemniej w prewencji nadwagi i otyłości zaleca się przeznaczanie 60-90 minut na aktywność ruchową.
Pozdrawiam