Myśli o pieniądzach i ciągłe zamartwianie się

Od miesiąca żyje w Wielkiej Brytanii. Mam 19 lat. Jestem tutaj z moim chłopakiem. Pracuję, ale nie zarabiam dużo, strasznie mnie to martwi. Ciągle myślę o pieniądzach, o tym jak wiele rzeczy chcę kupić, mieć, muszę odłożyć na studia itd. Z jednej strony chcę szukać nowej pracy, a z drugiej wykorzystać urlop i odwiedzić Polskę. Jak mogę się uwolnić o tych myśli i ciągłego zamartwiania się? Boję się też, że mogę w najbliższym czasie nie dostać urlopu na święta. Proszę o radę. Pozdrawiam. Alicja

Witaj,
Być może powinnaś szczerze przyjrzeć się motywacjom wyjazdu i zrobić plan przedsięwzięć pod względem ich ważności.Jesteś bowiem w sytuacji,gdy priorytety prawdopodobnie ulegają zmianom i niektóre cele przestały być ważne.Może okazało się,że samodzielnośc jest w Twojej obecnej sytuacji zbyt kosztowna,że nie miałaś dotąd okazji spróbować jej w realnej sytuacji.
Ale dzięki temu,że się odważyłaś,już wiesz o sobie bardzo dużo.To jest Twój potencjał,który najpierw trzeba "oswoić",porozmawiać o nim z najbliższą osobą/może z chłopakiem i innymi osobami,które mają takie doświadczenia/ a decyzję podjąc wówczas,gdy zbierzesz więcej danych.
Porozmawiaj z osobami,które obecnie dobrze funkcjonują ale początkowy okres miały podobny,jak Ty.
Może organizacje polonijne,które znajdziesz w biurach imigracyjnych.
Pozdrawiam i zachęcam do szukania wsparcia.

Dzień Dobry Pani,

Ma Pani parę oczekiwań, trochę "konkurujących" ze sobą.

Proszę ustalić priorytet i zadać sobie pytanie, co i dlaczego jest dla Pani na ten moment najważniejsze i podążyć za tym.

Życzę Pani tylko dobrych wyborów,
Irena Mielnik-Madej