Myśli o rozstaniu z chłopakiem, który wszystkiego zabrania

Mam chłopaka od 2 lat, ale nie chce być już z nim, ze wgl na jego charakter. Wszystkiego mi zabrania: spotkań z koleżankami, wychodzenia z domu, nawet gdy zerknę na innego robi mi awanturę. Chcę go zostawić, ale gdy już to robie i wie z jakich powodów przeprasza mnie i płacze. I wszystko zaczyna się od nowa i tak w kółko, nie potrafie powiedzieć "pa" i sie nie odezwać, boje się że gdy to już zrobie on zrobi coś sobie (jak kiedyś). Co robić ? nie chce już z nim być

Witam.Rozumiem,że przed powiedzeniem chłopakowi ostatecznego "żegnaj" powstrzymują Panią: lęk że on sobie coś zrobi - i wtedy (wg Pani) to będzie Pani wina, oraz w ogóle poczucie winy że Pani zostawia "biedaka". A więc wynika z tego,że aby odejść musiałaby Pani stawić czoła swojemu poczuciu winy i po prostu je przetrzymać - w końcu minie

proszę zadbać o siebie. nie jest Pani odpowiedzialna z innych, Pani obowiązkiem jest zadbać o swoje życie.
Może warto skontaktować się z psychologiem?