Myśli o zrobieniu sobie krzywdy

zastanawiam się dlaczego pojawiają się myśli by zrobić sobie krzywdę? myśli typu włożenia rąk do gotującej się wody w czajniku? myśli, które nie zostały zrealizowane jak do tej pory. Kończyło się zazwyczaj zaśnięciem z ostrym narzędziem w dłoni, dotykiem gorącego czajnika i patrzeniem na parę. Myśli, które sa natarczywe i potrzeba ukarania za coś jest silna. Czy to kwestia odwagi? Skoro miała miejsce próba samobójcza z reanimacją to odwaga nie ma tutaj chyba nic do rzeczy ? jak się ich pozbyć?

Mgr Anna Rossa Psycholog, Katowice

Najwyraźniej czegoś w sobie bardzo nie lubisz i Twoja nieświadomość Cię za to coś karze. Niestety, żeby się dowiedzieć, o co jej chodzi, potrzebna jest psychoterapia. Nie ma jednego sposobu na takie myśli. Każdy musi rozwiązać w sobie coś innego, żeby mu to przeszło. Skoro miała miejsce próba samobójcza to tym bardziej polecam skorzystać z pomocy!